Trenéři

Markéta Skalická

Absolvovala jsem Univerzitu Palackého v Olomouci, fakultu tělesné kultury, kde jsem získala vědomosti z oblasti anatomie a fyziologie člověka. Dále jsem absolvovala semináře a workshopy v Energy studiu, Face Academy, Domě jógy, konkrétně např. workshop zdravá záda, konference jógy, dvoudenní kurz s Markem Stephensem pro učitele jógy, dvoudenní kurz HSSP u Tomáše Suchomela apod.. Absolvovala jsem též dvoudenní kurz Hormonální jógy dle Dinnah Rodriguez či ladný program pro ženy: Spirals.
Nejvíce mě zajímají zdravotní aspekty cvičení, kterým jsem se věnovala i ve své diplomové práci: Kompenzační cvičení při bolestech zad (joga, pilates, metoda Ludmily Mojžíšové). Kromě jógy a zdravotního cvičení si velmi užívám společně se svým manželem akrojógu (spojení jógy a párové akrobacie), spolu jsem absolvovali i množství workshopů a kurzů (acromejdlo I, III, intenzivní víkend pro pokročilé v Lozicích apod.). Tento podzim jsem absolvovala též krásný kurz jógy pro těhotné, rehabilitační bosu a úžasný komplexní kurz zaměřený na funkci fascií a svalů, různé typy uvolnění a protažení a na použití válců v praxi - Fasciální fitness.

2020
Groofy - pánevní dno
celoroční studium Spiraldynamik

2019
IQ POHYB - Židle a kancelář
Fyziomami Martina Nakládalová - Tajemství pánevního dna
Groofy - Diastáza
IQ POHYB - seminář páteř - skolióza, skolióza páteře, držení těla - úroveň 2
Studio Prana - - Tereza Winklerová Kongres inteligentního pohybu

2018
Jana Kochánková - seminář Tajemství pánevního dna I., pohledem východu i západu- metoda 3x3
Jana Černotová - Hormonální jógová terapie pro ženy dle Dinah Rodriguez
Tomáš Suchomel - Stabilita v pohybovém systému a hluboký stabilizační systém
Power Yoga Academie - Lenka Oravcová - Principy zdravého pohybu a jóga jako terapie
Dexter academy - Kurz Tradiční thajská masáž

2017
Om Yoga studio - Zuzana Bergerová - Jóga pro těhotné systémem Andrei Smékalové-Hájkové
IQ pohyb - Kongres pohybu
Face Academy - Ivena Brádková - BOSU® REHAB DIPLOM

2016
IQ pohyb - Spirals 1
Daniela Meinl - Trigger Point - INTRODUCTION COURSE FASCIAL FITNESS
Face academy - Michal Peroutka - Zdravá záda

2015
Škola domu jógy - Mark Stephens - workshopy pro učitele jógy - 3dny
Energy studio - Jóga dnes konference

2007
Energy studio Jóga dle Any Forrest
Energy studio Kongres jógy
Energy studio Pozice powerjógy

Barbora Holubářová

Absolvovala jsem několik seminářů, workshopů a kurzů, které byly spojeny s jógou a zdravým pohybem. Např. 1. stupeň „yoga basic“ v OM Yoga Studiu při Škole fitness profesionálů FISAF (příprava na dokončení ostatních stupňů), Mezinárodní kongres BodyMind & BodyWork při Face Fitness Academy, Velké kouzlení s jógou při CCV a další.
Józe pro děti jsem se věnovala i při několikaměsíční studii k diplomové práci na téma „Vliv jógy na děti s poruchami pozornosti a aktivity ADHD“. Díky předem nastudované odborné literatuře o problematice ADHD a několikaletým zkušenostem s jógou, jsem mohla získané informace převést do praxe.
Všechny semináře a kurzy mně velice pomohly s vhledem do problematiky a filozofie klasické jógy a s pochopením všech specifik a benefitů, které jsou spjaty s jógou určené přímo dětem.
V minulosti jsem se věnovala vzdušné akrobacii na šálách „aerialsilks“ a závěsné akrobacii na kruhu „aerialhoop“. Do budoucna se chystám v akrobacii na kruhu pokračovat a předat svoje zkušenosti i vám. Zaměřit se chci taktéž na airjógu, která probíhá ve speciálním závěsném systému a na jógu pro děti.

Dana Holubářová

Po ústeckém gymnáziu jsem vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu UK Praha v kombinaci s učitelstvím angličtiny na FF. Za dob studií jsem prošla školením pro cvičitele jazzgymnastiky II. třídy. Kromě dlouhodobého působení jako tělocvikářka a angličtinářka na zdejším gymnáziu mám za sebou více než dvacetiletou praxi jako cvičitelka žen, nejdříve v TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a poté ve Fitstudiu HOPRO v oboru rytmické gymnastiky, kondiční gymnastiky a později aerobiku.
Měla jsem příležitost vycestovat s ústeckým týmem žen a mužů na celosvětovou Gymnaestrádu v Amsterodamu a účastnit se republikových finále v pódiových skladbách jako autorka pódiovek. Využila jsem také možnosti stáže pro cvičitelky ve Švýcarsku. Pro doplnění kvalifikace v oboru fitness jsem absolvovala licenci Osobní trenér. Patnáct let organizuji žákovské soutěže v rekreačním pojetí cvičení s hudbou /aerobik, zumba/.
Jak jde čas, sama postupně přecházím ke klidnějším formám cvičení při hudbě ve volnějším tempu, kde kladu důraz na protažení svalů celého těla za využití zdravotní Tv, power jogy a kalanetiky. Zaměřuji se na posílení nejen velkých svalových skupin s tendencí k jejich ochabování, ale i hlubokého stabilizačního systému těla s důrazem na správné dýchání.

Terez Slavíková

Terka se již 3 roky zabývá vzdušnou akrobacii na kruhu. Absolvovala několik kurzů a seminářů s tím spojených. Druhým rokem vede open classes a kurz u nás a zároveň v Olomouci. Celý život se aktivně věnuje sportu, hlavně józe.

Bára Čápová

"Mám ráda jógu, která plyne v rytmu dechu, zaměstná tělo a zklidní mysl, je energická a hravá ale také uvolňující a relaxační. Nejbližší je mi powerjóga s prvky vinyasa jógy. V lednu 2019 jsem absolvovala instruktorský kurz Yoga Teacher 200RYT v Poweryoga Academii Václava Krejčíka."

Růžena Lišková

Jógu mám nesmírně ráda! Tolik, že od té doby, co jsem ji zhruba před deseti lety začla cvičit, už jsem se jí nepustila. Na VŠ (Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta tělesné kultury) jsem se „dostudovala“ k přesvědčení o jejích komplexních a pozitivních účincích na zdraví. Diplomovou práci jsem věnovala „Oční józe – cvičením pro korekci zrakových vad“, účastnila se výzkumného projektu o spojistosti spirituality a sportu. Poté, co mě osud zavál na nějaký čas do Mexika, jsem měla to štěstí poznat spoustu skvělých učitelů, kteří mě dovedli k tomu, abych sama začala hodiny vést, což se spolu s výukou vzdušné akrobacie na šálách stalo na několik let mou prací na plný úvazek . Absolvovala jsem řadu tématických workshopů a seminářů - ashtanga, acroyoga, hormonální jóga, preventivní rehabilitace, relaxační techniky) a certifikovala se jako Instruktorka jógy (OV Yoga Mexico,Yoga Alliance), Instruktorka jógy pro děti (Španělská asociace Yoguitos) a Parinaama Yoga (zaměřující se na jógovou terapii při léčbě závislostí a pro odsouzené k odnětí svobody, tedy jógou ve věznicích). Jógu a pohybovou aktivitu vůbec mám opravdu moc ráda a ráda ji s vámi budu sdílet!

Veronika Kalousková

Bc. Veronika Kalousková je absolventkou Masarykovy Univerzity v Brně - obor Fyzioterapie. Svému povolání se věnuje osm let.
Začínala v Rehabilitačním ústavě Brandýs nad Orlicí, rok nabírala zkušenosti z oblasti masáží ve Whistleru v Kanadě. Mezi lyžováním a masážemi zbylo dost času i na jógu, která je zde velmi populární, ať už u jezera či ve studiu. Další zkušenosti nasbírala z řady kurzů z nichž nejzajímavější je Kurz kineziologického tejpování, Měkké a mobilzační techniky, Podiatrie pro fyzioterapeuty, Fyzioterapeutické přístupy při terapii neurologických pacientů, Bosu Strenght, kurz Nordic Walkingu a řada dalších. Nyní pracuje ve společnosti Medicult s.r.o., toho času na rodičovské dovolené.
O své zkušenosti by se s Vámi ráda podělila při hodinách Léčebné rehabilitace nebo při procházkách s holemi - Zdravá chůze.

Pavel Bříza

Ing. Pavel Bříza, žák mistra Qin Ming Tang, školy Wushu centrum v Praze
Chi-kung [čti či-kung]
Přeloženo do češtiny znamená "efektivní zacházení s životní energií" nebo "pěstování energie".
Tai ji [čti Tchaj-ťi]
Princip Tai ji spočívá v dynamickém vztahu dvou protikladných sil, silou jin (pasivní) a silou jang (aktivní). Cvičení Tai-ji a Chi-kung jsou původem z Číny. Cvičení Tai-ji je bojovným uměním, které se však dá používat nebojovým způsobem, čistě jako cesta k uzdravení a posílení našeho energetického i fyzického těla. Toto cvičení má blahodárné účinky na lidské zdraví, psychiku, zároveň podporuje správné fungování čaker a aury. Při cvičení Tai-ji dochází mimo jiné k cyklickému střídání působení energií jin a jang, čímž dochází k energetické rovnováze těchto dvou energií a tím i celého organizmu. Cvičení ovlivňuje proudění čchi (životní energie), skrze meridiánové dráhy v těle a udržuje rovnováhu energie jin a jang.
Při pravidelných cvičeních budeme cvičit Chi-kung a trénovat sestavu Tai-ji 24 forem, to vše především pro radost a pro zdraví. Během těchto cvičení se můžete naučit vnímat energii vašeho těla, cítit a vidět svoji auru a mnoho dalšího. Tato cvičení jsou určena pro každého bez rozdílu věku.
Pro mě je to „dobíječ baterek“ a zároveň něco, co mě baví a naplňuje. O svoje zážitky a nabité zkušenosti se s vámi rád podělím.
Více zde: http://www.renesancezivota.cz/akce-a-seminare/tai-ji/