Článek č.1. – zdravá záda a sedavé zaměstnání

BENEFIČNÍ JÓGA MARATON VOL.3

BENEFIČNÍ MARATON VOL III. plánujeme na sobotu 8.4., 9:00 – 15:00

Děkujeme za krásnou účast, sešlo se přes 60 jogínů a vybralo krásných 6200,-. Foto naleznete na facebooku:-)Benefiční jóga 2.10. – celodenní joga maraton s Markétou Skalickou, Bárou Holubářovou, Veronikou Haklovou, Radoslavem Panajotovem, Káťou Lukášovou a Drahomírou Bačkorovou.
Benefiční joga maraton vol. II
Chystáme druhý ročník, neděle 2.října. Připravte se na celodenní akci (8.00 – 16.00 hodin) ve Studiu Bárt a v ZUŠ J.Kociana. Tentokráte penízky poputují dvěma dětem s autismem, Ríšovi a Adámkovi na úhradu psychorelaxačního pobytu.

Podařilo se spojit dohromady krásnou skupinu instruktorů
Markéta Skalická (zdravá záda, hormonální jóga, akrojóga)
Barbora Strnadová ( stojky, balance, jogaflow)
Veronika Haklová (ranní meditace, technika jógových pozic)
Lenka Cviková (powerjóga, zavěrečné protažení a relax)
Drahomíra Bačkorová (Prana Vashya Yoga)
Radoslav Panajotov (pránájáma)

ZÚČASTNIT SE MŮŽETE JEDNÉ ČI VÍCE HODIN, dle vašeho uvážení

Nezapomeňte přijít v modrém oblečení!
Na místě bude k dispozici krásné zdravé občerstvení: Zelená vrána, zdravé obědy u Petra Strákoše, šperky Ivetky, jógové oblečení a masážní a rehab pomůcky Sportbart, organické kafe s Terkou Borovcovou, věnečky pro víly, malování henou. Máte se na co těšit.

Přihlášení na mail info@studiobart.cz nebo přes rezervaci na webu www.studiobart.cz, do poznámky prosím uveďte o jaké lekce máte zájem.

Ceny: 70Kč/ hodinu, 130Kč/ hodina a půl, celodenní vstup 290Kč.

PROGRAM:
v ZUŠ Jaroslava Kociana:
8.00.-8.50 jóga pro zdravá záda Market
9.00-10.00 powerjóga Lenka
10.10-11.40 jógaflow, dancejóga Bára, Market
11.50-12.50 hathajóga Káťa

ve StudiuBart:
8.00-9.45 ranní meditace, surya namaskar Veru
10.00-11.30 Prana Vashya Yoga Dráža
11.40-12.20 stojky + balanční pozice na rukou Baru
13.00-14.00 relaxace a uvolnění Lenka
14.10-15.10 jóga ve dvou Market, Marcel
15.20-16.20 pránajama Radůz

Powerjoga
Dynamické cvičení jógy pro ty, kteří chtějí posílit a protáhnout celé tělo. V těchto hodinách vás čekají pozice, ve kterých trénujete sílu, pružnost, výdrže a pravidelným dýcháním podpoříte jejich správné provedení, v závěrečné krátké relaxaci si příjemně odpočinete. Čekají Vás delší výdrže, ale i rytmické jógové plynutí v rytmu dechu. Zaměříme se na balanční pozice, Váš dech a střed těla.
Pro začátečníky i pokročilé

Flowjóga
Plynulá (flow), dynamická forma jógy podkreslená rytmickou hudbou. Sladíme Váš dech a pohyb dohromady, plynulé přecházení ásán, zařazujeme i těžší ásány (rovnovážné pozice, balance na rukou, základy stojek a skoků.. Čeká vás zahřátí, pomalé a plynulé protahování celého těla, hluboké předklony, spinální cviky s dostatkem času a důrazem na správné provedení cviků. Závěrečná delší relaxace vám pomůže navodit klid a uvolnění od denního stresu a napětí. K tomu všemu příjemná hudba.
Pro začátečníky i pokročilé

Zdravá záda
Nejprve se rozhýbeme, protáhneme a zaměříme se na posílení pánevního dna a hlubokého stabilizačního systému a práci s chodidly. Probereme jednotlivé svalové dysbalance a kompenzační cvičení, posílíme svaly oslabené a protáhneme svaly zkrácené, vysvětlíme si základy správného postoje a pracovní ergonomie. Pohyby vycházející z jógy, pilates, dětských vývojových pozic, Metody Ludmily Mojžíšové.
Pro začátečníky i pokročilé

Prana vashya
Prana Vashya [:pranavašja:] je autentickou jihoindickou školou jógy, pro kterou je charakteristický důraz na precizní spojení dechu a pohybu. Jedná se o ucelenou sérii hathajógových pozic (ásan), které na tělo působí komplexně a důkladně. Stejně jako pozice samotné jsou důležité i přechody mezi nimi tak, aby byla zachována kontinuita cvičení, dechu a pozornosti. Cílem cvičení je tělo celkově ozdravit, uvolnit a tím pádem i energeticky zprůchodnit. Cvičení je intenzivní, plyne v rytmu hlubokého dechu s relativně krátkými výdržemi v jednotlivých ásanách, typicky na délku 5-ti dechů.
Pro pokročilejší

Hathajóga
Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (asan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe.
Cílem hathajógy je harmonické fungující tělo a správné proudění životní energie v něm, dále pak stabilní, klidná a vnímavější mysl. Na fyzické úrovni nás učí naslouchat svému tělu, porozumět mu a také ho zbytečně nepřepínat. Díky cvičení se tělo stává odolnější, silnější a pružnější. Učí nás pracovat s dechem, rozproudit a zharmonizovat energii ve svém těle. Ten, kdo ovládl své fyzické tělo, svůj dech, ovládá i nervy a myšlenky. Správně dýchat je velmi důležité. Kromě dechu souvisí životní energie i s myslí. Aby se stala naše mysl vnímavější a stabilnější je třeba ji zklidnit. Při cvičení hathajógy si každý najde to, co je v danou chvíli pro něj důležité – tělo, dech, mysl… a nebo spojí vše v jedno. Je zaměřena na co nejdokonalejší ovládání fyzického těla, na znovu nabývání a udržování zdraví, a co nejúplnější kontrolu základních životních energií.
Pro začátečníky i pokročilé

Pranajama
Slovo Pranayama je sanskrtský výraz, složený ze dvou slov prana + ayama. Podle pana Iyengara v knize Light on Pranayama (LOP) prana znamená zjednodušeně dech, dýchání, život, vitalitu, energii či sílu. Ayama znamená protáhnout, prodloužit, rozšířit, délka, ale také regulovat, řídit, ovládat či omezit. Pranayama je tedy prodloužení dechu a jeho ovládání.
Pro začátečníky i pokročilé

Akrojoga
Akrojóga (= AcroYoga) je krásný všestranný systém, ve kterém se spojují tři hlavní části: jóga, párová akrobacie a thajská masáž. Poté, co se člověk trochu zahřeje, ať už jógou či jinou rozcvičkou, přichází nácvik posilovacích a zpevňovacích cviků, budování dobrého pocitu v inverzích (stoje na hlavě, předloktích, rukách atd.) a poté již samotná nejzábavnější část akrojógového létání. Jde o pozice a přechody mezi nimi, kde vzájemně spolupracují báze (ten dole co leží a drží letce), letec (ten co je ve vzduchu) a spotter (ten dohlíží na bezpečnost). Díky práci ve skupinkách je nácvik bezpečný a všichni si mohou vyzkoušet všechny role. Závěr je věnován zklidnění a uzemnění, které se provádí buď skrze příjemnou thajskou masáž, nebo prostřednictvím terapeutického létání, kde je letec ve vzduchu zcela uvolněn a je protáhován a masírován bází, jež ho drží ve vzduchu. Především páteř se zde může krásně natáhnout a uvolnit.
Pro začátečníky i pokročilé